Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Žaloba na prezidenta? Prasárna a hyenismus, vyšetřit by měli Fischera, řekl kancléř Mynář

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář se v pořadu Rozstřel serveru iDnes.cz vyjádřil ke snaze senátora Pavla Fischera přezkoumat schopnost hlavy státu vykonávat funkci. Kritiku Zemanova fyzického stavu označil za „prasárnu a hyenismus“. Mluvil také o Zemanově dovolené či nedávné Klausově oslavě.

Kancléř kritizoval slova senátora Pavla Fischera, který v minulosti řekl, že prezident Zeman není schopen vychovávat mandát a kritizoval jeho fyzický stav. „Je to prasárna, nebývalý hyenismus, pan Fischer nestojí ani za debatu,“ uvedl Mynář.

Kancléř vyjmenoval, co jeho šéf stihl od poloviny května, a dodal, že to by Fischer nezvládl ani za dva roky. „Je zhrzený, že neuspěl v prezidentské volbě. To, co předvedl, je prasárna a hyenismus. Normální lidé vidí, že on se za prezidenta volit nedá,“ řekl Mynář. Zároveň dodal, že Zeman psychiatrické vyšetření rozhodně nepotřebuje, ale Fischer by ho měl podstoupit.

Moderátor Jaroslav Plesl se v této souvislosti zeptal, jak prezident zvládá přechod z pohybu po vlastních nohou na kolečkové křeslo. K tomu Mynář podotkl, že pro Zemana je to pohodlnější, ale stále s fyzioterapeutem pracuje na zlepšení svého stavu. K dovolené hradní kancléř sdělil, že prezidentova nafukovací „jachta“ Challenger bude připravena a Zeman se tak bude i letos rekreovat na Vysočině.

Plesl v rozhovoru zmínil také oslavu 80. narozenin exprezidenta Václava Klause v Jižních zahradách Pražského hradu. Klausův institut za a pronájem hradních prostor zaplatil 180 tisíc korun. „V době covidové přicházíme o spoustu peněz. Kdyby to bylo na mně, dostal by to pan Klaus zadarmo. Ale kvůli covidu a novinářům bych si to nedovolil,“ podotkl Mynář.