Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident letos stráví část dovolené v Lánech, část tradičně na Vysočině

Prezident Miloš Zeman bude letošní dovolenou trávit na zámku v Lánech, část volna chce strávit i na své milované Vysočině, kde vlastní část starobylé tvrze. Volno chce čerpat během července, podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka mu do něj však budou zasahovat drobné pracovní povinnosti.

„Dovolenou má pan prezident v červenci, ovšem rozdělenou na několik menších částí,” uvedl Ovčáček. V červenci má hlava státu podle něj naplánováno několik pracovních aktivit, nejbližší například v pondělí. „Dovolenou pan prezident tráví v Lánech, plánuje ale také Vysočinu. I o dovolené pan prezident vyřizuje nezbytnou administrativu,” dodal.

Prezident v obci Nové Veselí spoluvlastní nemovitost, o které hovoří jako o chatě. Dovolenou si každoročně na Vysočině zpestřuje vyjížďkou na člunu po místním rybníce. Loni během dovolené také navštívil pramen řeky Oslavy.

Na Vysočinu jezdí Miloš Zeman každoročně, v politickém mezidobí zde strávil dokonce několik let. V posledních letech ale více času tráví na zámku v Lánech. Přesný program dovolené Zemana Ovčáček nezveřejnil. Neupřesnil ani termín návštěvy Vysočiny. „Program bude odpočinkový, tedy dovolenkový,“ uvedl pouze.