Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Česká pošta otevřela na Pražském hradě výstavu historie poštovních služeb

Česká pošta ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky v úterý na Pražském hradě otevřela výstavu historie poštovních služeb. Ve třech tematických okruzích přibližuje stoleté dějiny hradní pošty i poštovních služeb obecně, k vidění je zde řada zajímavých exponátů s poštovní tematikou, ale také exponáty spojené s prezidentským úřadem a státní symbolikou.

Výstava mimo jiné obsahuje soubor autentických pomůcek, které byly na poštovních úřadech po celé zemi v minulosti běžně používány včetně dvou přesných replik dobových uniforem doručovatelů. Ke zhlédnutí je také například historický a výtvarný vývoj ikonického panoramatu Hradu, které dodnes dominuje pohlednicím z hlavního města.

Na přání zástupců Kanceláře prezidenta republiky je na pobočce zároveň přiblížena tradice prezidentského portrétu na poštovní známce společně s bližším připomenutím dvou významných projektů známkové tvorby posledních let.

Expozice se nachází v prostorách pobočky České pošty na třetím nádvoří Pražského hradu a je otevřená ve všední dny od 8 do 18 hodin, o víkendech od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma, zakoupit si zde můžete mimo dárkový sortiment České pošty také publikace z produkce Kanceláře prezidenta republiky a Správy Pražského hradu.