Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Žádná epidemie neprobíhá, nechte už lidi žít a dejte jim pokoj, vyzval prezident Klaus vládu

Bývalý prezident Václav Klaus, který je dlouhodobým kritikem protiepidemických opatření, se opět ohradil vůči vládě a možnému zpřísňování restrikcí. Vyzval vládu, aby „přestala české obyvatelstvo zastrašovat“. Podle něj žádná nová vlna koronavirové epidemie nepřichází. V prohlášení zveřejněném na webu Institutu Václava Klause poukázal na aktuální data ministerstva zdravotnictví.

„Vládo, nechte už lidi na pokoji, nechte lidi žít,“ napsal Klaus v prohlášení. „V situaci, kdy nemocnice u nás registrují pouhých třicet nemocných covidem-19 a jen dva s vážným průběhem nemoci, slyšíme namísto uklidňujících a konstruktivních slov jen hrozby,” tvrdí bývalý prezident s tím, že „žádná nová vlna epidemie neprobíhá”.

„Institut Václava Klause naléhavě vyzývá vládu a další instituce, aby přestaly strašit veřejnost údajným zhoršením epidemické situace a vyhrožovat opětovným přitvrzením restrikcí vůči nám všem,“ uvedl exprezident v prohlášení.

Klaus se už dříve konstatoval, že tato doba je dobou „covidismu“. „Covidismus je zhoubná ideologie, které se bojím více než covidu samotného. Mě tolik ten koronavirus netrápí. Covidismus nás posouvá daleko, daleko do minulosti. Je to prostě konglomerát myšlenek, konglomerát myšlení, který dlouhodobě narůstá v západní společnosti,“ upozorňoval.

Klaus, který nemoc prodělal, dlouhodobě vystupuje proti rouškám, očkování i vládním epidemickým opatřením. Ministerstvo zdravotnictví jej dokonce kvůli jeho výrokům uvedlo v sekci Dezinformace o covidu-19.