Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zámek Lány nabídne o víkendu mimořádné komentované prohlídky ke stoletému výročí

Přesně před 100 lety, 15. července 1921, odkoupil československý stát od rodiny Fürstenberků zámek Lány a tehdejší prezident Tomáš Garrigue Masaryk jej začal využívat jako své letní sídlo. Od té doby je lánský zámek tradiční letní rezidencí československých a později také českých prezidentů.

U této příležitosti nabídne lánský zámek návštěvníkům v sobotu a v neděli 17. a 18. července mimořádné komentované prohlídky, které se budou věnovat jak historii zámku Lány, tak i kostelu Nejsvětějšího Jména Ježíš.

Kostel přiléhá k zámku Lány a je se zámkem z východu propojen krytou chodbou. Kostel prošel v posledních třech letech historicky největší rekonstrukcí, která vyšla na více než 53 milionů korun. Zámek včetně přilehlého kostela a zámeckého parku je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Prohlídka zhruba na 40 minut bude stát 50 korun. V sobotu budou prohlídky od 10 do 17 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin. 18. července se do kostela totiž vrátí nedělní bohoslužby pro veřejnost, které začínají vždy v 15 hodin.