Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Poražený kandidát Marek Hilšer se posmíval prezidentovi na člunu, voliče tím nezískal

Prezident Miloš Zeman o víkendu zahájil svou tradiční letní dovolenou na Vysočině. I přes problémy s neuropatií nevynechal výlet na člunu, do kterého mu ale letos museli pomoci jeho bodyguardi. Neúspěšný prezidentský kandidát a nyní senátor Marek Hilšer se chtěl zřejmě na Zemanově každoroční vyjížďce přiživit, a tak zveřejnil komentář, kde se posmíval Zemanovým zdravotním potížím.

„Svým způsobem máme výjimečného prezidenta. Můžeme být spokojeni, že stále vleze do člunu a pádluje. Do zahraničí už sice téměř nejezdí, ale tradiční projížďkou po rybníce nás stále potěší. Kdo takového prezidenta má. Nikdo. Myslím, že si můžeme připsat zase jedno prvenství a být spokojeni, že jsme něčím jedineční. Národní hrdost opět sílí, hruď se pne. Takového kormidelníka nám musí přeci všichni závidět. Dal prezidenství nedostižný rozměr. Nezávidím budoucím prezidentům. Tohle už nikdo nedokáže. Národ nezahyne,“ konstatoval neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2018.

V diskusi pod Hilšerovým příspěvkem (který je mimochodem jedním z mála jeho vyjádření od neúspěchu v boji o Hrad) však senátor sklidil namísto potlesku spíše hanu. Několik čtenářů napsalo, že byť nejsou voliči Zemana, vysmívat se starému člověku kvůli jeho zdraví není důstojné prezidentského kandidáta. Svým posměškem Hilšer dozajista přišel o hodně potenciálních voličů.

„Nemám Zemana ani trošku ráda, ale Vás jsem volila. A člověk, který dokáže dát tak sarkastický a přehnaně jízlivý komentář k fotce vážně hodně sešlého starého pána docela roztomile pádlujícího, i z posledních sil, v nafukovacím člunu (ať už je to kdokoli), mi přijde naprosto nulové empaticky a to je velice špatná vlastnost pro leadery, bohužel velmi klasická pro lidi, co jdou do politiky. Zklamání,“ napsala jedna z Hilšerových sledujících.