Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kancléř Mynář zaslal dopis generálnímu ředitel ČT, stěžuji si na moderátora Moravce

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář zaslal otevřený dopis generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi. Stěžuje si v něm zejména na moderátora Václava Moravce, který se podle něj nechová jako objektivní novinář veřejnoprávní televize a šíří o kancléři i prezidentovi nepravdivé informace. Vyčetl mu také komentář redaktora o tom, že v moravských obcích zničených tornádem lidé volili Zemana.

„Ve svém pořadu zneužívá veřejnoprávní vysílání pro šíření dezinformací, svých osobních útoků vůči mně a okolí prezidenta republiky, přičemž se dopouští zcela prokazatelných lží a manipulací,“ napsal Mynář. „Bez jakéhokoliv faktického podkladu se o sobě ve veřejnoprávní televizi z úst tohoto člověka dozvídám, že jsem mafián, bezpečnostní hrozbou pro náš stát, že prezident republiky je lhář a mí kolegové stojí za různým rozkrádáním,“ pokračuje kancléř. 

Mynář naznačil, že za Moravcovou záští vůči Pražskému hradu by mohla stát osobní zhrzenost. Kancléř o moderátorovi tvrdí, že se ucházel o post mluvčího hlavy státu v době, než se jím stal Jiří Ovčáček.

„V roce 2013 opustila tým Kanceláře prezidenta republiky první tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana paní Hana Burianová. V té době se ke mně na schůzku dostavil veřejně známý moderátor ČT, kterého jsem přijal ve své pracovně v domnění, že se chce ucházet o rozhovor s prezidentem republiky. K mému překvapení jsem si z úst tohoto moderátora vyslechl neskutečnou chválu mířenou k prezidentu republiky a také ke mně samotnému. V závěru schůzky tento člověk dokonce projevil zájem o místo tiskového mluvčího prezidenta republiky, které jak známo nakonec obsadil Jiří Ovčáček. Tímto uchazečem nebyl nikdo jiný než Václav Moravec,“ napsal Mynář.

V závěru dopisu pak stojí, že kancléř Mynář bude z úst Václava Moravce v nejbližším vysílání jeho vlastního veřejnoprávního pořadu očekávat za uvedené výroky omluvu.