Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Andrej Babiš mladší se chystá na policii, hodlá žalovat i prezidenta Miloše Zemana

Syn současného premiéra Andrej Babiš mladší oznámil, že ve čtvrtek půjde podat svědectví kriminalistům, kteří se zabývali jeho údajně nedobrovolným pobytem na poloostrově Krym v roce 2017. Tam ho měl nechat odvézt jeho otec, aby nemohl svědčit na policii v kauze Čapí hnízdo. Babiš junior zvažuje i podání obžaloby na prezidenta Miloše Zemana, který se ve sporu Babišových postavil na stranu otce.

„Zasloužím si respekt i od prezidenta republiky. Dám pokyn právníkovi, protože zvažuji proti Miloši Zemanovi žalobu. Je to šašek, který si nemůže dovolit mluvit o mém zdravotním stavu,“ uzavřel Babišův syn. 

Prezident Miloš Zeman totiž v souvislosti s vystoupením Babiše ml. na předvolebním mítinku hnutí ANO řekl, že Babiš junior je psychicky nemocný a jeho výstup organizoval režisér Vít Klusák. 

Andrej Babiš mladší ve čtvrtek vtrhl na předvolební mítink hnutí ANO v Ústí nad Labem a otce konfrontoval. Mimo jiné mu sdělil, že je psychicky zdravý. Doprovázel a natáčel jej režisér Vít Klusák, na místě se prý oba ocitli „úplnou náhodou“. 

„Podvodník Vít Klusák už v rámci filmu Český sen podvedl tři tisíce důchodců, kteří měli pocit, že se otvírá hypermarket. Je to člověk, kterého ani nechci komentovat. O mě natočil film. Dnes bohužel totálně ovládá mého syna, což včera všichni viděli. Mám velký strach o zdraví mého syna. Já jsem se vzorně staral. Celý život se starám o své děti, ale takový hnus, takové dno jsme tady ještě nezažili,“ komentoval situaci Babiš.

Babiš mladší hodlá vést právní bitvu, ve které chce očistit své jméno a zbavit se diagnózy schizofrenie. „Povedu právní kroky proti těm, co mi ublížili. Musí být potrestáni,“ přiblížil. „U výslechu 9. září budu mít k dispozici prohlášení od klinického psychologa. Je to kapacita. Nechci na něho zvyšovat tlak, takže jeho jméno nezmíním. Za pár dnů budu mít úplný psychologický posudek ohledně mého duševního a zdravotního stavu. Tento dokument pak policii hned dodám,“ dodal.