Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Václav Klaus opustil nemocnici. Cítí se dobře a klidový režim dodržovat nebude

Bývalý prezident Václav Klaus dnes před polednem opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze, kde byl hospitalizován od úterý kvůli potížím s vysokým tlakem. Přítomným novinářům řekl, že se se u něj nedá očekávat dodržování klidového režimu a z nemocnice zamířil do svého institutu. Svému nástupci Miloši Zemanovi, který je od úterý v téže nemocnici popřál, aby se cítil lépe. 

„Já myslím, že už je to dobrý. Měl jsem šíleně vysoký tlak a žaludeční komplikace. Ale už se to stabilizovalo, cítím se dobře,“ řekl Klaus při odjezdu z nemocnice. Na dotaz, zda teď bude mít klidový režim, podotkl, že z nemocnice místo domů jede rovnou do svého institutu (Institut Václava Klause, nachází se na Hanspaulce v Praze – pozn.). „To je můj klidový režim, zajedu se tam podívat,“ uvedl s úsměvem. 

Klaus o minulém víkendu strávil v nemocnici dvě noci, v pondělí ho lékaři propustili domů. V úterý ráno se ale do nemocnice vrátil. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. Při odjezdu se těšil na pobyt mimo nemocniční pokoj. „Ta nemocniční lůžka jsou taková měkká a malá, tak už se těším na normální,“ poznamenal.

Přestože Klaus letos oslavil 80. narozeniny, díky jeho životnímu stylu se mu zdravotní problémy vyhýbají. Exprezident je aktivní sportovec, téměř deset let hrál první ligu basketbalu za Slavoj Vyšehrad, v basketbalovém oddíle Dukla Praha strávil i povinnou vojenskou službu. Klaus také rád lyžuje a hraje tenis. Kromě toho je celoživotní nekuřák. Jedinými zdravotními komplikacemi byla operace kyčelního kloubu v roce 2008 a odstranění šedého zákalu v roce 2012.