Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident s chotí uctili památku druhého výročí odchodu Karla Gotta zasláním květiny

Prvního října 2021 uplynuly dva roky od úmrtí zpěváka Karla Gotta (†80). K místu jeho posledního odpočinku i dnes proudili lidé, aby na hrobě zapálili svíčku, položili květinu nebo drobné dárky. Na slavného zpěváka si vzpomněl i prezident Miloš Zeman s manželkou. Na mistrův hrob v pražských Malvazinkách poslali květiny se stuhou.

„Prezident republiky Miloš Zeman a paní Ivana Zemanová uctili při příležitosti druhého výročí odchodu z tohoto světa památku Karla Gotta zasláním květiny se stuhou,“ informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. 

Zeman loni udělil Karlu Gottovi in memoriam Řád bílého lva. ​Vdova Ivana Gottová ho měla převzít už minulý rok, ale kvůli pandemii se tak nestalo. Prezident loňská vyznamenání předá letos.

Během loňského výročí úmrtí Karla Gotta bylo místo jeho posledního odpočinku zahlceno květinami, svíčkami i upomínkovými předměty. Správci stejný průběh očekávají i letos. „Předpokládáme zvýšenou návštěvnost, ale hřbitov je na to připravený,“ uvedla mluvčí Správy pražských hřbitovů Oldřiška Dvořáčková.

Mnohonásobný slavík podlehl akutní leukemii 1. října 2019 ve věku 80 let. Veřejnost se o jeho smrti dozvěděla druhý den dopoledne.