Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Ovčáček vyvrací spekulace o Zemanově zdraví: V nemocnici není, připravuje povolební strategii

Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček dnes vyvrátil spekulace poslance Petra Gazdíka (STAN) o tom, že Miloše Zemana znovu převezli do nemocnice. Prezident je dle mluvčího v pořádku na zámku v Lánech a připravuje povolební strategii. Fámy vyvrátila i Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), kde byl prezident nedávno hospitalizován kvůli dehydrataci a mírnému vyčerpání.

„Pan prezident není v nemocnici, je v Lánech,” uvedl mluvčí Ovčáček. Později doplnil, že Zeman momentálně promýšlí povolební strategii. „Pan prezident, který v těchto dnech velmi pečlivě připravuje strategii v Lánech, se již teď nesmírně těší na povolební vyjednávání! Mimochodem, je dojemné, kolik novinářů a politiků z obou koalic projevuje zájem o zdraví pana prezidenta! Můžete být v klidu, drazí,“ napsal na Twitter. 

Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice potvrdila Ovčáčkova slova. „Prezident není a nebyl hospitalizován, a pokud by se tak v budoucnosti stalo, bude o tom nemocnice informovat formou tiskové zprávy,“ sdělila novinářům.

Zprávu o Zemanově hospitalizaci šířil v Poslanecké sněmovně poslance Starostů a nezávislých Petr Gazdík. „Sem do Sněmovny dochází různé zprávy o tom, jaký je zdravotní stav prezidenta, jestli je, nebo není schopen si sednout, jestli je schopen vykonávat svoji funkci. To jsou fámy a právě proto, aby to nebyly fámy, tak Hrad musí říct, jak to je,“ uvedl. 

Povědomí o zdravotním stavu nejvyššího ústavního činitele by rádi měli i další politici. „Je zde veřejný zájem na tom, aby byl jeho zdravotní stav veřejnosti známý. Myslím si, že informace pro uklidnění veřejnosti by měla hradní kancelář zveřejňovat sama od sebe a ne pod nějakým tlakem,“ podotkl Pirát Ivan Bartoš.