Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Tiskový mluvčí Ovčáček k dění na Pražském hradě: Nemám vám co říci

Začátkem tohoto týdne předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) oznámil, že prezident Miloš Zeman není v současné době schopen vykonávat své pracovní povinnosti a jeho prognóza je nejistá. Přečetl také oficiální dopis, který v pondělí obdržel od ředitele Ústřední vojenské nemocnice Miroslava Zavorala.
 
Z dopisu prezidentova ošetřujícího lékaře vyplynulo, že informaci o zdravotním stavu prezidenta měl mít kancléř prezidenta Vratislav Mynář už v době, kdy zprostředkoval návštěvu předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi. Policie proto začne s vyšetřováním možného protiprávního jednání.
 
Novináři se proto zeptali Zemanových nejbližších spolupracovníků, zda budou orgánům činným v trestním řízení nápomocni. “Rozhodně budu spolupracovat s policií,“ řekl poradce Martin Nejedlý. Prezidentův tiskový mluvčí byl o poznání méně sdílný.
 
„Jsem tiskový mluvčí prezidenta republiky a nemám žádný pokyn od prezidenta republiky k tomu, abych se k čemukoliv vyjadřoval,“ dodal Ovčáček. Na další otázky pak mluvčí reagoval stejnou odpovědí: „Nemám vám co říci,“ opakoval.