Prezidenti ve světě

Aktuality o dění v zahraničí 

Bývalý americký prezident Donald Trump ohlásil vznik vlastní sociální sítě

Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že plánuje spustit vlastní sociální síť. Nová aplikace má konkurovat velkým americkým digitálním firmám a postavit se jejich tyranii, uvedl Trump. Jeho síť by měla být založena na svobodě slova a fungovat bez cenzury.
 
„Žijeme ve světě, kde má na Twitteru velkou přítomnost Tálibán, ale váš oblíbený prezident byl umlčen,“ napsal Trump ve vyjádření. „Lidé se mě ptají, kdy se někdo těm velkým technologickým gigantům postaví. Nuže, my tak brzy učiníme!“ prohlásil.
 
Velké sociální sítě, jako jsou Facebook a Twitter, začaly po neúspěchu v lednových prezidentských volbách Donalda Trumpa blokovat. V souvislosti s útoky na sídlo amerického parlamentu Kapitol pak provozovatelé Trumpovy účty zrušily úplně.
 
Společnost Trump Media & Technology Group, které Trump šéfuje, by podle plánů měla spustit aplikaci TRUTH social ve zkušebním provozu v listopadu. S celostátním rozvojem nové sociální sítě firma počítá v příštím roce. Společnost chce také vstoupit na burzu.