Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Předseda ODS Fiala: S návštěvou Zemana počkám, až bude na standardním pokoji

Předseda ODS Petr Fiala po jednání s koalicí PirStan uvedl, že s návštěvou Miloše Zemana počká do doby, než bude prezident na běžném pokoji a bude schopen pracovních schůzek. Fiala požádal prezidenta o schůzku krátce poté, co vyhrál se svou koalicí SPOLU volby. Už tehdy avizoval, že se s ním chce setkat, až bude přeložen z jednotky intenzivní péče na běžný nemocniční pokoj. 

„Požádal jsem o setkání s panem prezidentem a setkání by se skutečně mělo uskutečnit ve chvíli, kdy pan prezident bude na běžném pokoji. Já to nebudu dělat jako někteří jiní politici. Počkám, až budu pozván panem prezidentem a bude s ním skutečně možné mluvit o tom, co čeká Českou republiku v příštích dnech a týdnech,“ okomentoval Fiala předchozí Zemanovy návštěvy.

Podle Fialy schůzka zatím nepospíchá. Vítězná koalice SPOLU čeká na termín 8. listopadu, kdy proběhne ustavující schůze Poslanecké sněmovny. Po tomto datu by také obě komory parlamentu mohly rozhodovat, zda dojde k případném přenesení prezidentských pravomocí na šéfy sněmovny a vlády.

„Do 8. listopadu máme samozřejmě čas a je možné, že se zdravotní stav pana prezidenta výrazně zlepší. Nakonec ty signály od Ústřední vojenské nemocnice z konce minulého týdne o zlepšení zdravotního stavu jsou. Takže předpokládám, že jakmile to bude možné, tak se setkám,“ dodal Fiala.