Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Brzy mě propustí do Lán, oznámil prezident Zeman v prvním rozhovoru od hospitalizace

Prezident Miloš Zeman na státní svátek 17. listopadu poprvé od hospitalizace vystoupil v televizi a poskytl patnáctiminutový rozhovor televizi Nova. Prezident uvedl, že se cítí dobře, denně pracuje a těší se, až se do plnění svých povinnosti ponoří ještě intenzivněji. Příští pátek se chystá jmenovat Petra Fialu premiérem a potom si bude zvát jednotlivé kandidáty na ministry.

„No tak já pracuji už teď, ale v každém případě předpokládám, že během několika dnů budu propuštěn z nemocnice a odjedu do Lán. Tam se intenzita mé práce ještě zvýší, protože budu zejména přijímat kandidáty na jednotlivé ministry,“ odpověděl Zeman na otázky, kdy se vrátí do běžného pracovního nasazení.

Zeman v rozhovoru neopomněl poděkovat lékařům a sestřičkám Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kteří se o něj už několik týdnů starají. Prezident předpokládá, že zhruba během měsíce by se mohl naplno věnovat své funkci. „Možná i o něco dřív. Právě díky pracovníkům Ústřední vojenské nemocnice, kteří se o mě opravdu skvěle starali,“ řekl v rozhovoru. 

Zastal se také svého kancléře Vratislava Mynáře, kterého někteří novináři obviňovali ze špatného zacházení s hlavou státu v době hospitalizace. „Kancléř Mynář je skvělý úředník a kromě toho můj dobrý přítel. Nebyl by dobrým přítelem, kdyby nebyl skvělý úředník. Nesmíte také věřit všemu, co novináři napíší, když většinou píší o věcech, kterým vůbec nerozumí,“ podotkl Zeman.