Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Exprezident Václav Klaus při výletě v Krkonoších uklouzl a zlomil si kotník

Bývalý prezident Václav Klaus je znám jako velký sportovec se zálibou především ve sjezdovém lyžování a horské turistice. I z toho důvodu rád tráví čas v Krkonoších, kde mají Klausovi rekreační objekt. Jak se zde říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a vybralo si i Klause. V sobotu při procházce prezident nešťastně uklouzl na zledovatělé cestě a přivodil si lehkou zlomeninu levého kotníku. V neděli musel být ošetřen v nemocnici na pražské Bulovce.

Zranění, které si Klaus přivodil, vyžaduje fixaci nohy ortézou a klidový režim. Při pohybu musí prezident používat francouzské hole. Klaus přitom zrovna v pátek dokončil týdenní léčbu v motolské nemocnici v Praze kvůli blíže neurčeným urologickým potížím. Do Motola částečně docházel, několikrát v nemocnici přespal.

Na Bulovce Klausovi kotník ošetřil ortoped Pavel Dungl, který v roce 2008 tehdejšímu prezidentovi vyměnil kyčelní kloub. Kromě toho je ale osmdesátiletý exprezident v příkladné zdravotní kondici. Vedle operace kyčelního kloubu se dříve podrobil pouze operaci šedého zákalu.

Čas bez pohybu bude pro Klause zřejmě těžký, protože je vášnivým sportovcem už od raného mládí. Kromě profesionálního basketbalu, kterému se věnoval v mládí, hraje Klaus tenis a jak už bylo zmíněno, nedá dopustit na lyžování. Naproti tomu snowboard kdysi označil za „levičácký“ výstřelek a dodnes tento sport zcela neakceptoval.