Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Falešný Jiří Ovčáček po osmi letech ukončil činnost své recesistické stránky

Facebookový profil Zemanova falešného mluvčího Jiřího Ovčáčka nazvaný jiriovcacekunofficial po osmi letech ukončil svou činnost a jeho tvůrce vystoupil z anonymity. Na stránce, která měla více než 116 tisíc sledujících, autor Ondřej Langr zveřejňoval satirické komentáře aktuálního dění kolem prezidenta. V rozlučkovém postu přiznal, že jej baví zkoumat možnosti identit na internetu i to, jak lidé přijímají a ověřují informace. 

„Milé fanynky, milí fanoušci, přátelé, vše hezké (i hezky divné) jednou končí. A právě dnes končí Jiří Ovčáček Unofficial. Po osmi letech jsem se rozhodl ukončit činnost této stránky. Dovolte mi vysvětlit proč a rozloučit se s vámi,“ napsal v posledním příspěvku falešného Ovčáčka autor. 

„Prezidentování Miloše Zemana se dostalo do jakési postterminální fáze. Tak nějak tušíme, že ještě někde nějak existuje, ale už ani nemáme potřebu se vůči němu vymezovat. Ne že by zmoudřel, prostě se propyžámkoval k zapomnění. Jeho superschopnost trefit kohokoliv jedovatou slinou se vyvinula ve smutnou tendenci poprskat si vývody hadiček na břiše. Hrad a jeho okolí už nepřináší svým oponentům výzvy, ale jen jakýsi podivný, nechtěný a neplánovaný soucit s pachutí. A občasná ostuda v taxíku a na záchytce mi jako inspirace prostě nestačí. Proto jsem se rozhodl se raději otočit a nevěnovat už téhle bizárpartě žádnou pozornost. Budu rád, když i vy uděláte totéž: Pojďme odepřít nejnabubřelešímu egu v republice pozornost a až do nástupu nového prezidenta ho ignorovat,“ shrnul Langr důvody, proč jej suplování mluvčího přestalo naplňovat.

Na závěr příspěvku se autor představil: „Jsem relativně normální chlápek, který má rodinu a koníčky. Vzděláním i profesí jsem sociálním pracovníkem, toho času dělám s lidmi s poruchami autistického spektra. Je mi 35, žiju v Sudetech (já vím, nic moc, ale vzhledem k tomu, že jsem v minulosti žil v Brně, to není tak špatný) a umím docela dobrou sýrovou pomazánku. Mám jen tu zvláštnost, že rád zkoumám hranice možností internetu a identit.“

„Nejsem nic víc a nic míň než aktivní občan, který užívá stejného práva projevit se. Jsem přesvědčený, že na politický a desiformační bizár zuřící všude na síti mám právo reagovat stejným způsobem a tak mu čelit,“ uvedl Ondřej Langr na závěr.