Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Policie znovu prověřuje muže, kterému Zeman v den hospitalizace udělil milost

Policie zahájila úkony trestního řízení v případu muže, kterému prezident Miloš Zeman kvůli vážné nemoci udělil milost. Muž, obviněný z krácení daní se škodou téměř 10 milionů korun se dle informací médií zázračně uzdravil a dále podniká.

Prezident Miloš Zeman loni v září zastavil Podroužkovo trestní stíhání za daňové podvody a zrušil mu podmínku za řízení v opilosti. „Prezident přihlédl ke zdravotnímu stavu omilostněného, který trpí závažným chronickým onemocněním několika životně důležitých orgánů, a to až na hranici jejich selhávání,“ vysvětloval v září Zemanův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Radiožurnál následně upozornil, že podnikatel sice je podle žádosti o milost už tři roky vážně nemocný, ve skutečnosti se ale za tu dobu dostal do vedení šesti firem a podle dokumentů cestoval i do Karibiku. Jak to všechno při své vážné nemoci zvládá, omilostněný odmítl vysvětlit.

Milostí prezidenta se proto začala zabývat policie. Detektivové prověřují podezření z podvodu, respektive z padělání a pozměňování lékařské listiny. Trestní řízení bude dozorovat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 2. Podrobněji nyní o věci informovat nebude, protože tato fáze řízení je neveřejná.