Prezidenti ve světě

Aktuality o dění v zahraničí 

Bývalý americký prezident Donald Trump spustil vlastní sociální síť Truth Social

Mediální společnost bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes spustila vlastní sociální síť bez cenzury nazvanou Truth Social (v překladu Sociální pravda). Exprezident spuštěním Truth Social reaguje na to, že mu nejznámější sociální sítě Twitter, Facebook a YouTube o útoku na Kapitol 6. ledna 2021 zakázaly přístup ke svým službám. Trump měl prý svými výroky na internetu podněcovat násilí. 

Zástupci Trump Media & Technology Group, která zaštiťuje Truth Social, tvrdí, že jsou ochránci svobody projevu, který ostatní sociální sítě potlačují. Nová sociální síť má podle svých tvůrců skoncovat s politickou diskriminací a má být prostředkem boje proti vlivu velkých technologických firem. 

„Představte si velký venkovní stan na svatbě vašeho nejlepšího přítele. Kdo tam je? Kombinace různých rodin ze všech koutů Spojených států a zbytku světa. Strýček Jim z Atlanty je hrdý libertarián. Teta Kellie z Texasu je zarytá konzervatička. Váš bratranec John z Kalifornie je tvrdý liberál. A hádejte co se stalo? Všichni jsou pospolu, mají se skvěle a sdílejí svoje různé pohledy na svět. Ačkoliv spolu občas nesouhlasíme, vítáme tyto rozmanité názory a silné diskuze, které s sebou přináší,“ stojí v popisku aplikace Truth Social. 

Zatím se k síti mohou připojit jen uživatelé chytrých telefonů iPhone na území USA, síť se ale plánuje rozšiřovat. Tento týden se začneme zavádět do obchodu společnosti Apple App Store. To bude úžasné, protože získáme mnohem více lidí, kteří budou na této platformě,“ sdělil zástupce společnosti Devin Nunes. „Naším cílem je, abychom do konce března byli plně funkční alespoň v rámci Spojených států,“ dodal.