Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad vypsal výběrové řízení na pečovatelskou službu do konce Zemanova mandátu

O prezidenta Zemana se od jeho návratu stará stálá pečovatelská služba, která dohlíží na jeho zdravotní komfort. Od listopadu měla péči dočasně na starost soukromá firma Senior Home Group. Kancelář prezidenta republiky nyní vypsala výběrové řízení na služby domácí zdravotní péče pro období od 1. května do konce Zemanova mandátu v březnu 2023, a to na zámku v Lánech a Pražském hradě.

Dosavadní smlouva se Senior Home Group byla uzavřena jako zakázka malého rozsahu, čímž Hrad zdůvodnil, proč se na poskytovatele domácí zdravotní péče na podzim nekonala žádná soutěž. Profesionální zdravotní sestry se o prezidenta, který se většinu času pohybuje na vozíku, starají nepřetržitě 24 hodin denně sedm dní v týdnu.

Podle zadání musejí mít zájemci o zakázku uzavřenou smlouvu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou na poskytování domácí péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění i péče nehrazené. Hlásit se mohou do 7. dubna.

Manažer Boris Šťastný z vedení Senior Home Group dnes uvedl, že společnost se ještě se zněním výběrového řízení neseznámila, takže se zatím nemůže vyjadřovat k tomu, zda se ho zúčastní. Smlouvu s Kanceláří prezidenta republiky měla firma uzavřenu na dobu určitou, a to do konce letošního dubna.