Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman se o víkendu zúčastní pražského sjezdu odborových svazů

Prezident republiky Miloš Zeman se chystá o víkendu zúčastnit sjezd největší tuzemské odborové centrály, Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Hlavním tématem sjezdu bude kromě volby delegátů mimořádné zvýšení platů a minimální mzdy, o které odboráři usilují kvůli rychlému zdražování.

„Prezident republiky byl jako nejvyšší ústavní činitel na sjezd ČMKOS samozřejmě pozván, stejně jako další ústavní činitelé. Neobdrželi jsme negativní stanovisko a pevně věříme, že se sjezdu zúčastní. Během zítřejšího dopoledne očekáváme potvrzení toho, zda pan prezident sjezd opravdu navštíví,“ uvedl mediální zástupce ČMKOS Pavel Vlček.

Vystoupení na sjezdu bude jednou z mála veřejných akcí, kterých se letos prezident zúčastnil. Naposledy vystoupil veřejně začátkem března během udílení státních vyznamenání ve Vladislavském sále, v únoru se zúčastnil jednání Sněmovny o rozpočtu na letošní rok. 

Sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) se zúčastní také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).