Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Stěhování do bungalovu v Lánech a velká knihovna – tak si představuje Zeman důchod

Prezident Miloš Zeman v nedělním pořadu Partie na CNN Prima News představil své plány na důchod, který ho čeká po skončení prezidentského mandátu v březnu 2023. Z Lánského zámku se odstěhuje do nedalekého bungalovu, který si v obci společně s manželkou Ivanou nechal postavit. Svůj odpočinek chce trávit ve velké knihovně plné knih, která bude součástí domu.

Na otázku, jak bude Zeman snášet život důchodce, odpověděl: „Strašně krásně. Přestěhuji se z Lánského zámku do Lán – do bungalovu. A v tomto bungalovu budu mít velkou knihovnu, a v té velké knihovně budu mít spoustu knih,“ svěřil se dosluhující prezident.

„Pan prezident netoužil po tom, aby byla vybudována nějaká vila nebo rodinný domek. Bungalov se ukázal jako vysoce optimální, je to opravdu komfortní ubytování a velmi pohodlné pro celou rodinu. Důležité také je, že onen bungalov vzniká v Lánech. Tedy v místech, kde to pan prezident dobře zná a kde to má rád,“ informoval již dříve prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman v minulosti také vysvětlil, proč si na důchod nepořídil nějaké opulentnější bydlení. „Na vilu nemám, ale moje celoživotní úspory mi umožní koupit si malý bungalov a v něm budu mít jednu místnost naplněnou knihami. V houpacím křesle si tam budu číst zajímavé knihy a nebudu muset odpovídat na pitomé otázky novinářů,“ usmíval se Miloš Zeman v roce 2018, když své záměry popisoval.

V neděli dodal, že četbu zajímavých historických knih považuje za obdobu rozhovoru se zajímavými lidmi. „Není nutné mít pokoru při rozhovoru se závistivými hlupáky,“ prohlásil dále Zeman. Co se týká aktuálního zdravotního stavu, prezident uvedl, že je „střídavě oblačno“ s tím, že někdy ho bolí více věcí najednou, jindy jedna, a někdy po ránu dokonce nic.