Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Odborový předák Josef Středula oznámil kandidaturu na prezidenta, sbírá podpisy

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula oznámil, že se bude ucházet o post budoucího prezidenta. Svou kandidaturu oznámil na twitteru, podporu mu již dříve vyjádřil současný prezident Miloš Zeman. Středula byl o víkendu znovu zvolen šéfem Českomoravské konfederace odborových svazů. Na sjezdu byl přítomen i prezident Miloš Zeman a Středulovu možnou prezidentskou kandidaturu znovu podpořil.

„Lidé začali spontánně sbírat podpisy na podporu mé kandidatury v nadcházející prezidentské volbě. Velmi si toho vážím. Budu se ucházet o podporu občanů ČR, abych mohl kandidovat na prezidenta ČR jako občanský kandidát. Děkuji své rodině, že mě podpořila,“ uvedl Středula na twitteru.

„Skuteční kandidáti musí být přemlouváni. Ta sbírka podivných existencí, která se teď hlásí, že chce být prezident, aniž by měla silný životní příběh – čest výjimkám – musí být podle mého názoru kompenzována několika, nikoli jedinou, silnými osobnostmi, mezi nimiž si volič, občan může vybrat,“ prohlásil na sjezdu ČMKOS Zeman. „Věřím, Pepo, že tuto výzvu přijmeš a budeš jedním z nejsilnějších kandidátů v lednové prezidentské volbě,“ dodal úřadující prezident. 

Středula na odborářském sjezdu zmínil nejen nutnou podporu rodiny, ale také zajištění dostatku peněz pro prezidentskou kampaň. Uvedl, že se na odboráře o podporu neobrací a že o penězích s případnými podporovateli vyjednávat ještě nezačal. Podle informací už začal pracovat na sestavení svého týmu.