Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Ekonomka a bývalá rektorka Danuše Nerudová oznámila kandidaturu na prezidenta

Ekonomka a bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová oznámila, že se rozhodla kandidovat na prezidentku České republiky. Země podle ní potřebuje hlavu státu, která má schopnosti a energii stát v ekonomicky nelehké době na straně lidí. Kandidaturu chce postavit na 50.000 podpisech občanů.

„Rozhodla jsem se kandidovat na funkci prezidentky České republiky. Činím tak po zvážení všech pro a proti a s veškerou vážností. Potřebujeme hlavu státu, která má schopnosti a energii stát v ekonomicky nelehké době na straně lidí. Všichni si zasloužíme naději na lepší časy,” uvedla Nerudová na Twitteru.

„Vidím tři hlavní výzvy: vyvedení země z ekonomické krize, dopady klimatické změny a navracení důstojnosti lidem. Chtěla bych být prezidentkou všech, nejen určité části občanů. Chtěla bych být prezidentkou, která vrací lidi stojící na okraji společnosti zpět,“ řekla Nerudová v rozhovoru. Prezident je podle ní člověk, který otvírá témata ve veřejném prostoru, může iniciovat diskusi, moderovat politickou scénu a přispívat ke stabilitě společnosti.

Prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. vystudovala obor hospodářská politika a správa na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Od roku 2007 působí na téže univerzitě jako vedoucí Ústavu účetnictví a daní. Podílela se rovněž na vedení fakulty, a to jako proděkanka v letech 2009 až 2014. V roce 2017 byla akademickým senátem zvolena do funkce rektory. Stala se tak historicky první ženou v čele Mendelovy univerzity a zároveň nejmladší rektorkou v Česku.