Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Bývalý senátor Libor Michálek oznámil kandidaturu na prezidenta

Kandidaturu na prezidenta ve středu oznámil bývalý senátor Libor Michálek (za Piráty), který před 12 lety ohlásil korupci na Státním fondu životního prostředí. Svým voličům slibuje, že ví, jak zaříznout odliv miliard korun do zahraničí a využít je k výstavbě bytů. ČR podle něj nesmí být ve vleku globálních mocností a hráčů.

„Dvacet osm let sloužím naší zemi, Vám občanům. Lidem okradeným ve fondech jsem pomohl navrátit dvě miliardy korun, opakovaně jsem veřejně upozornil na korupci a krádeže. Měl jsem možnost přijmout úplatek 160 milionů korun. Odmítl jsem a z funkce jsem byl odvolán. Šest let jsem pracoval v Senátu a politika mě neušpinila. Naopak. Pomohl jsem k prosazení několika protikorupčních zákonů,“ uvádí Michálek na oficiálním webu.

Svým voličům slibuje, že ví, jak omezit odliv desítek miliard korun do zahraničí a využít je k výstavbě bytů. ČR podle něj nesmí být ve vleku globálních mocností a hráčů. „Budu usilovat o to, aby v EU, v NATO i v OSN prosazovala Česká republika aktivně zájmy našich občanů a nebyla ve vleku globálních mocností a hráčů,“ dodává. Jeho přáním pak prý je, aby se naplnila vize Jana Amose Komenského a vláda nad vlastí se vrátila k obyčejným lidem. 

Peníze na kampaň, která je ze zákona zastropovaná na 40 milionech pro první a 10 milionech pro druhé kolo, chce shánět mezi drobnými dárci. Zákon také ukládá každému uchazeči o prezidentský úřad sesbírat 50 tisíc podpisů od občanů nebo od 10 senátorů či 20 poslanců. Michálek nevyloučil, že se na bývalé kolegy v Senátu obrátí. „Ono to funguje tak, že zákonodárci jsou otevřenější jednání, když vidí nějakou dílčí podporu. Teď jsem ve fázi sběru podpisů od občanů. Uvidí se v horizontu dvou až tří měsíců, jaký ten počet bude,“ prohlásil Michálek.