Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Herec Ondřej Vetchý se chce angažovat při prezidentské volbě, minule podpořil Drahoše

Herec Ondřej Vetchý se chystá příští rok znovu veřejně angažovat při prezidentské volbě. Veřejně vystoupil i před čtyřmi lety, kdy podpořil Jiřího Drahoše, který spolu s Milošem Zemanem postoupil do druhého kola. Vede jej k tomu především víra v demokracii a snaha podpořit systémového kandidáta proti nesystémovému. Vetchý to řekl v podcastu ČTK, který na Letní filmové škole v Uherském Hradišti natáčeli studenti. 

Podle Vetchého by měl být prezident v první řadě demokrat, demokracie by pro něj měla být tou největší hodnotou. “Měl by to být člověk, který má morální kredit, strašně bych si přál, aby většinu z nás morálně a intelektuálně přesahoval,“ domnívá se známý herec. 

„Má to být člověk, který má být důvěryhodný, nadstranický, má to být prezident všech a má mít naprosto jasné rozlišovací schopnosti, nesmí se bát převzít osobní odpovědnost za své rozhodnutí, stát si za nimi, člověk, který je ochotný přiznat, že se i mýlí. Má být velkorysý, všeobjímající, empatický, laskavý a má to být někdo, komu bych mohl stát věrně po boku, bojovat za něj a bude-li třeba, i zemřít,” dodal Vetchý.

Vetchý před čtyřmi lety veřejně podpořil ve druhém kole prezidentských voleb Jiřího Drahoše; veřejnou podporu hodlá vyjádřit i tentokrát. “Určitě hodlám, v případě, že se tam třeba přihlásí pan Babiš, tak ta situace vážná bude a v tomto okamžiku bude strašně důležité podpořit kohokoliv z těch demokratických kandidátů, podpořit systémového kandidáta proti tomu nesystémovému,” doplnil herec.