Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Milion chvilek pro demokracii zveřejnil výzvu „Potřebujeme prezidenta“

Spolek Milion chvilek pro demokracii zainvestoval do reklamy na sociálních sítích, aby propagoval svou výzvu „Potřebujeme prezidenta“. Smysl petiční výzvy je nejasný, spolek žádá po občanech podpisy pod všeobecná hesla o „správných“ prezidentských vlastnostech. Mezi první signatáře patří bývalý předseda vlády i Senátu Petr Pithart, petici už podepsalo přes 24 tisíc lidí. 

„Potřebujeme prezidenta, který bude vykonávat svůj úřad v souladu s jeho nejlepšími tradicemi a ústavou a bude dbát víc o veřejný zájem než o svůj vlastní. Potřebujeme prezidenta, který bude důsledně hájit podmínky pro svobodný a důstojný život každého občana a budoucích generací. Potřebujeme prezidenta, který bude společnost spojovat, ne rozdělovat. Potřebujete taky takového prezidenta nebo prezidentku? Podepište výzvu,“ stojí v textu petice.

„Zasadím se o to, abychom si takového prezidenta zvolili. Spolupráce, jednota a dialog vedou i přes všechna úskalí k dobrému cíli. Proto hledám kandidáta či kandidátku s opravdovou šancí uspět,“ slibuje Milion chvilek.

Podle Kristiny Jochmannové z týmu komunikace spolek kampaň pro konkrétního kandidáta na Hrad nedělá a dělat nebude. „Podpisy slouží stále k témuž: lidé se svým podpisem zavazují k dané myšlence, k něčemu, s čím souzní, co jim dává smysl a u čeho jsou připraveni vyvinout aktivitu a zapojit se. Nám to potom dává možnost s lidmi komunikovat, vést s nimi dialog a vzájemně si sdílet naše názory a postoje,“ vysvětlila Jochmannová.