Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hradní kancléř Vratislav Mynář kandiduje v komunálních volbách doma v Osvětimanech

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář znovu kandiduje v komunálních volbách doma v Osvětimanech. Před čtyřmi lety v čele Zemanovců regionální hlasování ovládl. Vítězné uskupení tehdy získalo téměř 28 procent hlasů. Křeslo starosty však kancléř přenechal politickému i obchodnímu partnerovi Aleši Pfefferovi.

V letošních volbách do zastupitelstva obce bude Mynář kandidovat z druhého místa, v závěsu za současným starostou Pfefferem. Pokud oba u voličů uspějí, mají v plánu znovu spolupracovat. „Pan Mynář je pracovitý zastupitel. Pravidelně se mnou chodí na porady. Zajímá se o Osvětimany, rád pomůže,“ chválí Mynáře starosta Osvětiman.

Oproti minulosti tu kandidátku sestavilo jen pět uskupení, žádnou vyhrocenou volební kampaň zde ale nikdo neočekává. Není tu koalice, ani opozice. Rada su já. Jsem zákonně pověřený výkonem rady,“ říká starosta. 

Mynář s Pfefferem v minulosti třeba figurovali v případu zasněžování sjezdovky v Nové Lhotě. Firma Ski Moravia, kterou Mynář spoluvlastnil a Pfeffer v ní působí jako jednatel, odmítla vrátit milionovou dotaci. Zemědělský fond opakovaně potvrdil, že nesplnila podmínky dotace. Nadřízené Ministerstvo zemědělství, tehdy vedené přítelem Miloše Zemana Miroslavem Tomanem, ale zasáhlo. A rozhodlo, že o neúspěchu sjezdovky rozhodla vyšší moc.