Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Jasným kandidátem ANO na prezidenta je Babiš, prohlásil bývalý dvojministr Havlíček

Hnutí ANO má kandidáta na prezidenta naprosto jasného, prohlásil v nedělní Partii PLUS televize CNN Prima NEWS první místopředseda hnutí Karel Havlíček. Podle něj partaj ve spojení s bojem o Hrad neřeší jiné jméno než svého šéfa Andreje Babiše. Ten volbu ale stále zvažuje, definitivní rozhodnutí chce oznámit až 4. listopadu.

Podle dosavadních komentářů členů hnutí to doposud vypadalo, že ANO má možných kandidátů více. Spekulovalo se například o šéfce poslaneckého klubu Aleně Schillerové. „ANO má kandidáta naprosto jasného. Preferujeme, aby to byl pan předseda Babiš,“ zdůraznil ale Havlíček s tím, že expremiér vážně o kandidatuře uvažuje.

„Babiš má politickou zkušenost, byl ministrem financí, premiérem, vyhrál několik voleb, má zahraniční zkušenosti a kontakty. A pokud by se ve finále nerozhodl, potom sdělil, že máme několik dalších kandidátů, čímž říkáme, že hnutí ANO je personálně vybaveno lidmi na nejvyšší ústavní pozici,“ tvrdí Havlíček.

Předseda hnutí ANO už dříve uvedl, že případnou kandidaturu chce oznámit až 4. listopadu. Havlíček připouští, že jeho šéf nakonec o Hrad bojovat nemusí. I když je to zřejmě málo pravděpodobné. „Dovedu si představit, že by řekl, že nejde, ale byla by to hrozná škoda. Je bojovník,“ konstatoval po pořadu na dotaz redakce ještě Havlíček.