Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidenti ve světě

Aktuality o dění v zahraničí 

Srbský prezident Vučić vypil na návštěvě vinného veletrhu v Bělehradě 100 skleniček vína

Srbský prezident Aleksandar Vučić se při dnešní návštěvě vinného veletrhu v Bělehradě pochlubil, že na něm vypil 100 skleniček vína. Zjevně podnapilý se poté před novináři o jednu z číší přetahoval se svou znervóznělou mediální poradkyní. Veletrh se v srbské metropoli koná u příležitosti zasedání iniciativy Otevřený Balkán, jejímž cílem je posílit regionální spolupráci balkánských zemí. 

„Už stačí, říkali mi lidé. Vypil jsem přes sto skleniček, pro mě to nic není,“ řekl Vučić u jednoho ze stánků na veletrhu balkánských vín. Slíbil, že na degustaci dorazí také v sobotu. Podle srbských médií byl v tu dobu již v očividně podroušeném stavu.

V jeden okamžik se mu jeho mediální poradkyně Suzana Vasiljevičová před zraky kamer pokusila vzít skleničku z ruky. To ale Vučić nechtěl připustit a svolil teprve tehdy, když nervózní poradkyně řekla, že chce „sama ochutnat“. Když následně položila číši na pult, hned si ji vzal zpět. “Bojí se, že jsem pil příliš,” řekl přítomným na adresu své spolupracovnice. “Nebojím se, ale čeká albánský premiér,” odvětila.

Bělehradský veletrh vína, který má posílit spolupráci balkánských zemí a odstranit překážky pro pohyb zboží a osob v regionu, navštívil také premiér Albánie, Severní Makedonie i Černé Hory. Jedním z hostů je také srbský tenisový šampion Novak Djokovič.