Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Miliardář Karel Janeček zahájil svou volební kampaň ve virtuální realitě

Miliardář Karel Janeček se při zahájení své prezidentské kampaně zjevil před novináři na pódiu pražského VR Play Parku v černé upnuté kombinéze, která snímá pohyb člověka, s českou vlajkou na hrudi a VR brýlemi. Pomocí speciální technologie se s ním budou moct lidé ve virtuálním světě „osobně“ setkat, chce v ní představovat i svůj volební program nebo hlavní témata kampaně. Janeček to řekl na dnešní tiskové konferenci, která se konala částečně i ve virtuální realitě.

„Pokud je mi známo, jsem prvním prezidentským kandidátem, který metaverz využije ve své kampani. Zvu Vás do svého virtuálního světa, kde se můžete s mou osobou lépe seznámit. Každý ho může navštívit, seznámit se s mým životem a zanechat svůj podpis“ vyzdvihl filantrop Karel Janeček, který se představuje jako kandidát na prezidenta České republiky pro 21. století.

Janeček se chce do tzv. metaverse, tedy virtuálního světa, připojovat v naplánovaných časech. Lidé se s jeho digitálním klonem mohou potkat, když použijí speciální helmu virtuální reality. Do Janečkova virtuálního světa se lidé mohou přihlásit i přes běžný počítač, ten je ale schopen nabídnout pouze jeho dvourozměrnou verzi.

Podle Janečka technologie virtuální reality prochází překotným vývojem. Vidí v ní potenciál třeba pro nemocné lidi upoutané na lůžko, kteří tak mohou navštívit svá oblíbená místa nebo se třeba potkat s přáteli. „Doba moderních technologií skýtá ohromný potenciál, ale pouze za předpokladu, že s nimi budeme nakládat správným způsobem,“ uvedl. 

Ve virtuálním světě chce Janeček pořádat setkání a diskuse. Vystavil v něm i digitalizovaná díla významných ukrajinských výtvarníků, které vytvořili pod vlivem ruské agrese. Jejich veřejná aukce je naplánována na 17. listopad, výtěžek půjde na pomoc Ukrajině.