Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kandidaturu na prezidenta oznámil šéfkuchař Petr Kováč, chce bojovat proti chudobě

Tento týden oznámil svou kandidaturu na prezidenta brněnský šéfkuchař Petr Kováč. Na tiskové konferenci uvedl, že jeho cílem je , aby každý obyvatel České republiky měl bydlení, mohl si koupit jídlo a zaplatit nájem. Zdůraznil vážnost energetické krize v Česku a vyjádřil plnou podporu demonstrantům, kteří na Václavském náměstí kritizovali vládu. Slíbil, že jako hlava státu bude bojovat proti drahotě a chudobě.

Hlavními tématy Kováčovy volební kampaně je válka, stejně jako růst cen. Přál by si mír na Ukrajině a nižší ceny potravin nebo bydlení. „Momentálně je ze všeho nejvíc důležitý mír. Každý den nakupuji suroviny. Ceny jsou nehorázné a to je velký problém. Je potřeba všechno toto změnit. Chci aby každý člověk dosáhl na možnost bydlení, aby si mohl koupit jídlo, aby ubylo lidí bez domova,“ řekl.

„Moji protikandidáti mají velkou nevýhodu, že většina z nich pracovala pouze na univerzitní půdě nebo v kancelářích a mezi běžné obyvatele se příliš nedostala. Já jsem se v práci setkával i s lidmi bez domova, krmil jsem je, dostal jsem se do vyloučených lokalit. Moji protikandidáti neví, co je to fyzická práce, já pracuji celý život. Vím, co pracující člověk potřebuje. Někde se vyspat, najíst a někde si užít život,“ uvedl ke kandidatuře devětačtyřicetiletý šéfkuchař.

O politické angažmá Kováč usiluje už několik let. Poprvé kandidoval do senátu v roce 2018 jako nezávislý kandidát za Romskou demokratickou stranu a v 1. kole získal 216 hlasů, o rok později kandidoval do Evropského parlamentu za stranu JSI PRO? Jistota Solidarita Investice pro budoucnost. Za toto uskupení v současnosti kandiduje i v komunálních volbách jako jeho předseda.