Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Solární panely si na střechu svého bungalovu v Lánech pořídí i prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman v neděli na Frekvenci 1 promluvil o řadě témat. Kromě státnických věcí nechal nahlédnout i do svého soukromí a hovořil o blížícím se stěhování z lánského zámku do nového bungalovu, který si nechal v obci Lány postavit. Zmínil, že kvůli drahým energiím uvažuje o pořízení solárních panelů na střechu bungalovu.

Zemanův mandát skončí 8. března a prezident uvedl, že do svého nového domova by se chtěl přestěhovat v průběhu ledna až února. Stejně jako většina občanů, i Miloš Zeman má obavy z nadcházející topné sezony a především z rapidního zdražování všech energií.

„To víte, že se bojím. Já jsem byl odpůrce solární energetiky na polích, protože jsem říkal – a zkušenost to potvrdila – že je zde solární tunel, neúměrně vysoké dotace, tím pádem neúměrně vysoké zisky tzv. solárních baronů. Ale vůbec se nebráním solárním panelům na střechách domů, kde ničemu nepřekážejí a já sám ve svém bungalovu takové panely budu mít,“ uvedl Zeman.

„Nedělám si iluze, že by mi to asi pokrylo celou spotřebu elektřiny, protože v tom bungalovu se bude elektřinou i topit, ale pokusím se být co nejvíce úsporný, aniž bych si nutně bral dva svetry,“ poznamenal Zeman a dodal: „Když se budu stěhovat v zimě, zajisté neočekáváte, že tam v zimě budu mrznout.“