Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman bude letos volit v Lánech, kvůli novému domu si přesunul trvalé bydliště

Prezident Miloš Zeman bude svůj hlas v letošních komunálních volbách odevzdávat ve volební místnosti v Lánech. Kvůli svému nově postavenému domu si už do Lán přesunul trvalé bydliště, byť zatím jen na lánský zámek. Jakmile bude Zemanův bungalov zkolaudovaný, svou adresu prezident opět změní. Hlava státu půjde volit v pátek ve 14 hodin, hned po otevření volebních místností.

Zeman už před několika dny při zapalování vatry k 85. výročí úmrtí T. G. Masaryka řekl, že letos bude poprvé volit jako lánský občan. V Lánech si nechal s manželkou Ivanou po­stavit dům, kam se chce pře­stěhovat po skončení mandátu 8. března 2023.

„Dostal jsem už volební lístky, budu volit v Lánech, protože jsem si nechal přeložit trvalé bydliště z Prahy do Lán, zatím tedy do lánského zámku, ale za půl roku to budou rovněž Lány a můj bungalov, do kterého jsem investoval celoživotní úspory, a dobře jsem udělal,“ řekl Zeman Frekvenci 1minulý týden v neděli. Zároveň uvedl, že je již rozhodnutý, koho bude v nadcházejících volbách volit. 

Zeman dříve vždy volil v budově základní školy v pražských Stodůlkách, kde měl trvalé bydliště. Loni při říjnových sněmovních volbách byl nemocný, musel mít voličský průkaz a volební komise za ním přijela do lánského zámku.