Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Ministerstvo zdravotnictví dočasně povede Marian Jurečka, prezident souhlasil s pověřením

Premiér Petr Fiala (ODS) po jednání s prezidentem oznámil, že Zeman souhlasí s pověřením předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky řízením ministerstva životního prostředí. Jurečka by měl funkci zastávat, dokud se nevyjasní situace kolem lidoveckého kandidáta na ministra Petra Hladíka. Ten musí vysvětlovat své zapojení do privatizace domů v Brně, kterou vyšetřuje policie.
 
Fiala řekl, že prezidentovi navrhne pověření Jurečky řízením v příštích dnech. Očekává, že místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Jurečka bude funkci zastávat několik týdnů, než se definitivně vyjasní situace kolem Hladíkova vyšetřování. Prezident podle premiéra s navrženým řešením souhlasí a považuje ho za správné.
 
Fiala zopakoval, že pověření řízením ministerstva v řádu týdnů považuje za únosné. Nebylo podle něj z objektivních zdravotních důvodů možné, aby ve funkci pokračovala Hubáčková, i když by to považoval za nejsnazší řešení.
 
Hladík se měl se Zemanem setkat minulý týden, schůzku ale Hrad zrušil. Policisté mimo jiné zasahovali i v Hladíkově kanceláři na brněnském magistrátu, kde končil jako náměstek primátorky. Hladík novinářům řekl, že se na privatizaci nijak neobohatil. KDU-ČSL mu vyjádřila podporu a na jeho nominaci trvá.