Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman je připraven jmenovat ministrem životního prostředí Petra Hladíka

Předseda KDU-ČSL a dočasný ministr životního prostředí Marian Jurečka oznámil, že prezident Miloš Zeman je připraven do funkce ministra životního prostředí jmenovat kandidáta lidovců Petra Hladíka. Jeho jmenování se odložilo kvůli zásahu policie v jeho brněnské kanceláři. Hladík tak musel svým spolustraníkům nejdříve vysvětlit roli v kauze přidělování městských bytů.

Podle Jurečky měl Hladík několik týdnů na objasnění a závažné skutečnosti, které by vedly k jeho obvinění, se neobjevily. Tento týden šéf lidovců zopakoval, že podle jeho mínění podání vysvětlení či součinnost s policií není důvod k odchodu z politického života.

“Pan prezident je připraven Petra Hladíka jmenovat, je připraven se s ním sejít. Samozřejmě mně jasně řekl, že bude mít na Petra Hladíka dotazy. Rozhovor určitě nebude jen formální, zvyková záležitost. Řekl, že nemá ambici to blokovat… Uvidíme ten postup z hlediska dnů, jak to bude vypadat, jak přesně se podaří najít ty termíny, aby byl Petr Hladík jmenován a nastoupil na ministerstvo životního prostředí,” uvedl dnes Jurečka.

Podle Jurečky se Hladík v KDU-ČSL “dlouhodobě profiloval jako expert na životní prostředí”, problematice se věnoval i jako dřívější náměstek brněnské primátorky a podílel se na ekologické části vládního programu. “Považuji za důležité, aby ten člověk tam přišel (na ministerstvo), který má odbornost, zkušenost a má samozřejmě politické zázemí,” dodal šéf lidovců.