Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Josef Středula představil volební kampaň, slibuje důstojné mzdy či právo na internet

Kandidát na prezidenta a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula dnes představil nový volební klip a pět bodů své prezidentské kampaně. Mezi ně patří například právo na důstojnou mzdu nebo právo na teplo a elektřinu. Prezident by podle něj měl být schopen naslouchat a pomáhat lidem tam, kde je to potřeba, a měl by udělat vše pro to, aby život v České republice byl lepší.

„Chci vám představit svůj program a to, co mě ke kandidatuře na prezidenta motivuje. Chci vám poprvé představit volební klip,“ zahájil tiskovou konferenci Josef Středula. Ve své kampani vytyčil pět práv, která chce požadovat. Patří mezi ně právo na důstojnou mzdu, právo na bydlení, ale i právo na teplo a elektřinu. „Před dvěma lety by každý řekl, že to je přece jasné. Ale ono to dnes tak jasné není,“ podotkl k poslednímu bodu.

Přítomným řekl, že je pro setrvání jak v Evropské unii, tak v Severoatlantické alianci. Válku Ruska proti Ukrajině označil za barbarskou.

Na tiskové konferenci vystoupila mimo prezidentského kandidáta Josefa Středuly také jeho manželka Dana Středulová. „Jeho životním posláním je pomáhat lidem. Jeho přáním je, abychom se všichni v České republice měli lépe. Je férový a rovný, nejsou to fráze,“ řekla na adresu svého manžela Středulová na tiskové konferenci.