Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Ředitel Správy Pražského řadu Jan Novák požádal o uvolnění z funkce, skončí dnes

Ředitel Správy Pražského hradu Jan Novák dnešním dnem opouští své místo na Hradě. O uvolnění z funkce požádal vedoucí prezidentské kanceláře Janu Vohralíkovou, a to v souvislosti s dlouhodobým pobytem v zahraničí. Vohralíková to uvedla ve čtvrtečním oznámení pro média. Kancléřce dal Novák k dispozici také funkci ředitele administrativní sekce kanceláře prezidenta.
 
Novák požádal o uvolnění z funkce ředitele hradní správy k 17. březnu. „„Jan Novák dal svoji funkci ředitele Sekce administrativní KPR k dispozici vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Janě Vohralíkové,“ uvedla včera prezidentova mluvčí Eva Hromádková. Novák měl zároveň „v souvislosti s dlouhodobým pobytem v zahraničí“ požádat i o uvolnění z funkce ředitele Správy Pražského hradu. „Po vzájemné dohodě dojde k předání pracovní agendy a rozpracovaných projektů,“ dodala Hromádková.
 
Správu Pražského hradu vedl Novák od loňského října, kdy tehdejší šéf kanceláře prezidenta Vratislav Mynář odvolal z funkce Ivo Velíška. Nejprve byl Novák vedením dočasně pověřen, v lednu jej pak Mynář jmenoval na základě doporučení výběrové komise.
 
Ředitel Novák působil na Pražském hradě za všech tří českých prezidentů. Ředitelem administrativní sekce Kanceláře prezidenta republiky byl od roku 2015. Pod podřízenost šéfa sekce spadá oddělení bezpečnostního ředitele, odbor památkové péče, odbor spisové a archivní služby, personální oddělení a oddělení styku s veřejností.