Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zemanův hradní protokolář Vladimír Kruliš nastoupí do České národní banky

Dosavadní ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vladimír Kruliš nastoupí 3. dubna do České národní banky (ČNB) do sekce kancelář. Bude zodpovídat především za koordinaci akcí a činností protokolárního charakteru. Kruliš dal v KPR výpověď v lednu, na Hradě tak končí k dnešnímu dni, uvedla nová vedoucí KPR Jana Vohralíková. Média v minulosti spekulovala, že by Kruliš měl sekci kancelář ČNB vést, nastupuje ale na jinou pozici.

„Z pozice hlavního experta v oblasti organizační a protokolu bude zejména zodpovídat za koordinaci akcí a činností protokolárního charakteru, podílet se na přípravě mezinárodních konferencí a zajišťovat koordinaci a protokolární komunikaci vůči ECB, ústavním institucím a státním orgánům,“ popsala ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová náplň Krulišovy práce.

Zeman letos v lednu nepřímo potvrdil spekulace médií, že Kruliš přejde z Hradu do funkce ředitele kanceláře ČNB. Kruliš sám řekl, že ve svém věku by rád zůstal ve výkonné funkci a bude si hledat práci, kde bude mít odpovědnost a uplatní to, co umí. Odmítl názory, že by jeho nové působení byla „trafika“ za jeho práci pro bývalého prezidenta.

Jednačtyřicetiletý Kruliš pracoval v hradním protokolu od roku 2014, od února 2018 do letošního ledna ho vedl. Náplní jeho práce bylo mimo jiné organizování nejvyšších státních návštěv, summitů, ceremoniálních aktů a pracovních cest. S bývalým prezidentem Milošem Zemanem, za jehož působení na Hradě pracoval, ho pojí osobní přátelství. Svého času dokonce chodil s jeho dcerou Kateřinou.