Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Petra Pavel s manželkou příští týden navštíví Liberecký kraj, setká se i s veřejností

Prezident Petr Pavel příští týden společně s první damou Evou Pavlovou navštíví Liberecký kraj. Půjde o jeho druhou tuzemskou cestou po Pavlově březnové inauguraci. Jako první navštívil koncem března Moravskoslezský kraj. Předtím, než se ujal prezidentského úřadu navštívil Ústecký a Karlovarský kraj. Součástí programu bude kromě setkání se zástupci kraje, starosty, zdravotníky, vojáky také debata pro veřejnost. 
 
Jednodenní cestu do Libereckého kraje podnikne Pavel ve středu, kdy je také od 18:30 naplánována veřejná debata ve Velkém sále kulturního a společenského centra Lidové sady v Liberci. Vstup je zdarma, zájemci se však musí zaregistrovat. 
 
Prezident během návštěvy zavítá do Nového Města pod Smrkem ve Frýdlanstkém výběžku, poté se přesune do Liberce, kde absolvuje prohlídku kasáren a zúčastní se slavnostního zahájení výstavby nemocničního pavilonu. Pavel zavítá rovněž do společnosti Elmarco vyvíjející zařízení pro výrobu nanovláken. V Liberci navštíví také 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany. Armádní chemici patří mezi elitní útvary a opakovaně vyjíždějí na zahraniční mise.
 
Bývalý prezident Miloš Zeman navštívil Liberecký kraj naposledy v květnu 2017, zatímco v prvním volebním období přijel do Libereckého kraje čtyřikrát, ve druhém ani jednou. Každá z návštěv stála kraj přes 300.000 korun a hejtman žádal, aby se prezidentská kancelář na financování podílela. Zeman to odmítl.