Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kancléřka Vohralíková oznámila změny ve fungování Pražského hradu

 
Vedoucí prezidentské kanceláře Jana Vohralíková představila organizační změny ve struktuře Pražského hradu. Prezident Petr Pavel již dříve avizoval, že chce reorganizaci Hradu uzavřít do konce května, celý proces se ale nakonec o měsíc protáhne. Doladit prý bude ještě potřeba zejména jednotnou metodiku v klíčových oblastech. Zároveň se ještě očekává příchod několika nových lidí do organizační struktury Kanceláře prezidenta.
 
O chod Pražského hradu a lánského zámku se starají KPR, SPH a Lesní správa Lány, přičemž SPH a lánská lesní správa jsou příspěvkové organizace spadající pod kancléřku. Vohralíková chce v nové organizační struktuře sjednotit pod KPR klíčové agendy, jako jsou ekonomika, personalistika, IT a právní a programové věci. Chce tak získat lepší kontrolu nad financemi zasílanými do příspěvkových organizací, nad péčí o lidi nebo třeba nad snahou prezidenta Petra Pavla více otevřít Pražský hrad.
 
Novým šéfem Správy Pražského hradu (SPH) by se měl stát Vladimír Sonntag, personální oddělení Hradu povede Zdeněk Hejhal a finančním ředitelem bude Pavel Vyhnánek. Svůj tým složený z tajemníka a asistentky bude mít i manželka prezidenta Eva Pavlová. Pracovníci k ní přejdou z kanceláře Vohralíkové. Organizační změny začnou na Pražském hradě platit od 1. června.
 
Prezident Petr Pavel si s sebou přivedl na Hrad několik lidí, kteří obsadili posty ředitelů některých odborů, ze kterých odešli lidé spojení s předchozím prezidentem Milošem Zemanem. Kancléřkou se stala Jana Vohralíková, mluvčí a ředitelkou odboru komunikace Markéta Řeháková. Ředitelem vnitropolitického odboru prezidentské kanceláře je politolog Tomáš Lebeda, šéfem zahraničního odboru Jaroslav Zajíček, ředitelem protokolu Tomáš Pernický, bezpečnostní ředitelkou Kanceláře prezidenta Mlada Princová a ředitelkou sekretariátu Linda Jozwiak Kopecká.