Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Pavel s manželkou navštíví příští týden Vysočinu, návštěva začne v Pelhřimově

Prezident Petr Pavel společně a manželkou navštíví příští týden kraj Vysočina. Čeká ho dvoudenní program, kterým ho provede hejtman našeho kraje Vítězslav Schrek. Návštěva prezidenta republiky začne ve čtvrtek v Pelhřimově, kde prezidentský pár navštíví základní školu, kam dochází děti se speciálními potřebami vzdělávání. 
 
Ještě dopoledne stihneme setkání s krajskou radou a zastupiteli v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě a prohlídku jihlavského outdoorového sportoviště na Českém mlýně, kde je naplánováno i setkání s veřejností. Večer bude pan prezident čestným hostem galavečera udílení záslužných medailí složkám integrovaného záchranného systému.
 
V pátek se hlavní program prezidenta přesouvá na Třebíčsko, konkrétně do Jemnice, Kožichovic a Zemědělského družstva Hrotovice. „Volba hrotovického zemědělského družstva měla hned několik důvodů. Ideálně tady využívají odpadní teplo pro vytápění hned několika objektů, vyhlášený je i jejich odchov sumečků afrických. Družstvo navíc příkladně hospodaří s vodou a vlastní technologické know-how bioplynové stanice,“ říká hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 
S prezidentem a první dámou se setkají také dva žáci jihlavské střední školy, kteří pro ně připravili speciální menu. „Věřím, že prezidentský pár potěší pozvání k degustaci speciálního menu, které připravili a naservírují žáci jihlavské střední školy. Jde o Kristýnu Kratzmannovou a Erika Mareše. Reprezentovali Českou republiku na mezinárodní soutěži Trophée Mille ve Francii,“ dodal hejtman.